Vzhledem k počtu objednávek jsme zboží schopni expedovat až za 3 týdny. Děkujeme za pochopení.

Představujeme Vám hotelový porcelán RAK

Porcelánka RAK je sestřinou společnostní Keramiky RAK, největšího světového producenta keramiky. Porcelán RAK splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu stolního porcelánu pro hotely a pohostinství, stejně jako pro domácí použití na celém světě.

Aby byl porcelán RAK díky kysličníku hlinitému plně sklovitý, používá pro výrobu nejlepší suroviny, jež jsou dováženy z těch nejproslulejších dolů a bání ve Velké Británii a Německu.

Ke smísení materiálů dochází v kulovém mlýně, s jehož pomocí dochází k vytvoření tzv. licí hmoty. Tato hmota je poté s využitím procesu sušení rozprašováním přetransformována do granulí, které svojí velikostí patří mezi největší na světě.

Tyto granule perfektně splňují požadavky výroby plochého porcelánu té nejvyšší kvality (talíře, mísy, tácy apod.) Hnětací stroj je přístroj, kde se licí hmota mění v hutný jílovitý materiál pro použití k výrobě šálků, konviček, džbánků a misek.

Konstantní kvalitu, jež je pro RAK standardem, zaručují pravidelné kontroly ve všech fázích výroby porcelánu RAK.

Umělecké stroje z Itálie a Německa, jako jsou třeba hrnčířské kruhy, využívají nejmodernějších technologií za účelem dosažení optimální produktové kvality.

V produkce kuchyňského nádobí se používá metoda odlévání, kde se tekutá hmota nalévá do forem požadovaných tvarů a velikostí jako jsou čajové konvice, mlékovky apod. Tyto polotovary jsou poté sušeny a připravovány k prvnímu vypalování známému jako „prvý výpal“. Tento proces zaručí dostatečnou pevnost nutnou pro pozdější automatickou aplikaci glazury.

Vysokotlaká technologie odlévání se používá pro výrobu zejména rozlehlejších tvarů plochého nádobí.Pro výrobu veškerého plochého porcelánu RAK se využívá vysokotlakého isostatického lisu.

Granule, které se získávají z procesu sušení rozprašováním, tvoří materiál, který se v těchto lisech formuje. Všechny procesy v těchto strojích jsou zautomatizované, což zajišťuje konzistentní tvary a kvalitu. Surové výrobky jsou poté vkládány do vypalovací pece. Po tomto procesu jsou již výrobky připraveny pro automatickou aplikaci glazury.

Kvalita a metoda glazurování je klíčem k produkci výrobků s jemnou a konzistetní povrchovou úpravou. Kombinace s dalšími opatřeními kontroly tvoří dvě základní a velmi zásadní kritéria průmyslu vyrábějícího stolní nádobí pro hotelnictví a pohostinství. To znamená, že nádobí je extrémně odolné proti štěpení a obrušování povrchu, ale zároveň je designově přitažlivé.

Není třeba říkat, že v glazuře nenajdete absolutně žádné stopy po olovu či kadmiu. Výrobky Porcelánky RAK splňují ty nejpřísnější standardy jako je FDA a projekt 65 akreditovaný anglickou BVQI (UKAS) a americkou WCAS.

Glazurované výrobky se dále transportují do kameninové pece pro další vypalování. Vysoké teploty při vypalování zaručují plně sklovitý povrch výrobků, jenž je činí odolnými při opakování mycích cyklů. Poté jsou testovány při ohřívání v mikrovlnné troubě či salamandru, aby se zajistila jejich odolnost proti velkým teplotním rozdílům.

Ve zkratce, tyto produkty mohou být skladovány, používány a bezpečně omývány v rámci širokého spektra teplot.Jakmile je poslední vypalovací proces dokončen, jsou výrobky tříděny a zabalovány pro rozesílání do celého světa.

Díky vyjímečným designerům jako je VAVRO či Creativa, je porcelán RAK připraven čelit všemožným náročným požadavkům. Vstřícný postoj vůči požadavkům zákazníků na design patří rovněž mezi hlavní zájmy společnosti RAK.

Je-li porcelán dále zdobený dekorativními prvky, prochází znovu procesem vypalování, aby se dekorace spojila s glazurou a vydržela tak denní používání.

Konstantní kontrolování kvality patří mezi základní prvky výrobního procesu. Oddělení pro kontrolu jakosti monitoruje procesy ve všech výrobních stádiích.

Díky průmyslovým magnátům v oblasti designu je porcelán RAK vyráběn stejnou skupinou jako Keramika RAK, dnes největšího světového producenta keramiky, pod vedením inspirativní filozofie porcelánky RAK.

Porcelánka RAK je připravena uspokojit náročné požadavky a standardy v oblasti průmyslu zabývajícím se hotelnictvím a pohostinstvím, stejně jako nároky na stolní nádobí po celém světě. Porcelán RAK naleznete ve více jak 20 000 provozech po celém světě. Zařaďte se mezi ne i Vy.